5 מיתוסים על שוקולד

5 המאפיינים המעידים על שוקולד איכותי- והם לא אחוז מוצקי הקקאו…

"שוקולד לבן הוא לא שוקולד"

"אם רוצים לדעת אם השוקולד איכותי או לא צריך לבדוק מה אחוז מוצקי הקקאו"

מכירים את האמירות האלו?

מי אמר שכל זה נכון? או לא נכון?

הנה כמה מיתוסים על שוקולד, שיעזרו לכם לעשות סדר ולדעת עד כמה השוקולד שאתם אוכלים הוא איכותי יותר או פחות…

 1. שוקולד טוב הוא עם תוקף לשנה- לא נכון!
  שוקולד איכותי אוכלים תוך שבוע מיום הייצור שלו. בעיקר פרלינים, אבל לא רק.
  מי שביקר בשדירת השוקולד בציריך למשל, בטח זוכר, שממש כמו שיש מאפיות שאופות לחמים טריים, כך גם השוקולטייר בחנויות המתמחות בשוקולד, מכין שוקולד טרי, שאותו הוא חותך ואורז, ממש כמו גבינה, לפי הטעמים שאוהבים.
  הצורך בתוקף מגיע מהצורך הצרכני לשמר את המזון ולהאריך זמן מדף. כך נולדו להן האריזות, המיתוג, הטבליות והריבועים. אבל שוקולד, כדאי לאכול טרי כמה שיותר.

 2. שוקולד איכותי ניכר באחוז מוצקי הקקאו שלו- לא נכון !!
  שוקולד איכותי ניכר במקור הפולים שלו. ממש כמו יין, כל איזור גאוגרפי בעולם מניב קקאו מסוג שונה. חלק יותר פירותי, ארומתי, מריר ועוד. אבל מעבר לזה, נרצה לדעת איזה יחס קיבלו הפולים. כיצד גדלו וטופלו, האם נקטפו בסחר הוגן ? פולי הקקאו לוחשים את הסודות שלהם לתוך השוקולד, והלב שלנו שומע.

 3. שוקולד זה ממתק, למי איכפת אם זה אורגני?- לא נכון !!
  קקאו זה מבין הגידולים החקלאיים הרגישים ולכן גם המרוססים ביותר. יש הבדל קריטי אם הקקאו אורגני או לא, וכדאי להקפיד על כך, אם אפשר.

 4. אופן ההכנה של כל השוקולדים זהה- לא נכון !!
  שוקולד אפשר להכין במכונת מתכת ענקית או בכבישה קרה, בכמות קטנה ובאבן ריחיים. ניתן להכין ישירות מפולי הקקאו (bean to bar) או מחומר גלם גולמי שאותו מטמפררים ויוצקים לתבנית. שתי השיטות שונות במהות ואיכות השוקולד הסופית נגזרת מתוכן.

 5. שוקולד זה לא בריא- לא נכון !!
  הקקאו עצמו נחשב סופר פוד, עשיר במגנזיום המחזק את הלב ואת השרירים, ובנוגדי חימצון פלבונואידים המאזנים לחץ דם וסכרת. בנוסף הקקאו משחרר מוליכים המשפיעים על מצב הרוח, פותחים את הלב ומשמחים אותנו.
  בשילוב עם המתקה טבעית ומתונה ובצורתו הטבעונית- ללא מוצרי חלב, שוקולד יכול להיות מזון על, ולא לחינם שמו המדעי מכונה קקאו תאוברומיה, מזון האלים.

הגיבו לפוסט עם חשבון פייסבוק

רוצה לקבל את בלוג החופש שלנו?

עוד מאמרים

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ

"הכל חדש: השראה לחיים בחופש"