סדנאות שוקולד

"שוקולד הוא סמל האהבה והגיע הזמן להפיץ את האהבה הזו בעולם!"

כשחוגגים אירוע שרוצים שהזיכרון שלו יישאר חקוק בלב, איזו בחירה יותר טובה מאשר שוקולד?

שוקולד טבעי הוא שוקולד בהמתקה טבעית, ללא מוצרי חלב וללא גלוטן. הוא מכיל אגוזים, שקדים קקאו ותמרים. לכן מתאים לכולם: לנמנעים מסוכר, מגלוטן או לטבעונים. והכי חשוב, ילדים פשוט זוללים אותו, ועל הדרך מקבלים הזנה איכותית ובריאה ולא רק ממתק.

אפשר לקיים דוכן שוקולד באירוע או להגיע לסדנת שוקולד משפחתית, טעימה מגבשת ומצחיקה. סדנאות השוקולד מתאימות למשתתפים בטווחי גילאים שונים, גם הגדולים וגם הקטנים, כולם ימצאו בה עניין ויכינו את היצירה האישית והמיוחדת שלהם.

סדנת השוקולד מורכבת מהסבר על סגולות הקקאו, ואיך הופך פרי הקקאו לממתק שכולנו אוהבים. למען האמת, מדובר בתהליך עבודה די ארוך, ומאוד מעניין. הוא כולל תהליכים מעניינים כמו התססה, קלייה, מיון, טחינה ממושכת וטמפרור. בסוף התהליך הממתק הופך לחומר גלם בסיסי שממנו אפשר להתחיל לייצר פרלינים או כל שוקולד שאנחנו אוהבים.

בסדנת שוקולד משפחתית או לצוות עובדים אנחנו עוברים תהליך דומה לשוקולד: צוחקים, מתגבשים, מתחברים ותוך כדי הופכים ליצירה אחת הרמונית. הקסם מתאפשר כאשר יש מקום לכל השוני שביננו. ביחד אנחנו הופכים ליהלום אחד מיוחד במינו, או פרלין !

דווקא היום, כשכולם עסוקים אולי יותר מתמיד, סדנת שוקולד היא הזדמנות לעצור לרגע, להניח, ולהתחבר חיבור של לב. חיבור שבו כולנו שווים, למרות השוני שביננו.

היצירה האישית שמכינים בזמן סדנת השוקולד היא המקום שבו כל אחד מהמשתתפים מוזמן לבטא את היצירתיות ואת הייחודיות שלו. את היצירה האישית ניקח הביתה כמזכרת בסוף הסדנה. וכמובן, יש גם חוברת מתכונים.

כי לכל אחד מגיע שוקולד… והכי טוב שיש!

סדנאות שוקולד

מה מיוחד בחוויה של סדנת שוקולד?

סדנת שוקולד היא הזדמנות לחגוג אירוע מיוחד עם אנשים שאוהבים. שוקולד הוא מזון האהבה. ומה יותר מרגש מאשר לציין אירוע של אהבה עם סדנת שוקולד.

סדנת שוקולד טבעי היא סדנה שבה נכיר את השוקולד הטבעי. שוקולד בהמתקה טבעית, ללא מוצרי חלב וללא גלוטן. שוקולד כזה מכיל אגוזים, שקדים, קקאו, זרעים ותמרים. כל הטוב מהאדמה מתקבץ לתוך פרלין אחד. לכן שוקולד כזה מתאים לכולם: לנמנעים מסוכר, מגלוטן או לטבעונים.

הכי חשוב, ילדים פשוט זוללים אותו, ועל הדרך מקבלים הזנה איכותית ובריאה ולא רק ממתק.

סדנת שוקולד מורכבת מכמה חלקים, קודם כל נכיר את השוקולד, את פרי הקקאו, את פולי הקקאו. נלמד איך מזהים שוקולד איכותי ואיך טועמים שוקולד. נכיר את התהליך המופלא שבו פרי הקקאו הופך לממתק שכולנו אוהבים.

מסתבר שלהכין שוקולד הוא תהליך עבודה די ארוך. בסדנת השוקולד נכיר את התהליך המעניין הזה. הוא כולל תהליכים כמו התססה, קלייה, מיון, טחינה בשלבים שונים וטמפרור. בסוף התהליך הממתק הופך לחומר הגלם שאנחנו מכירים. עכשיו אפשר להוסיף טעמים ולייצר את השוקולד שאנחנו אוהבים.

בחלק השני של סדנת השוקולד נלמד להכין שוקולד בעצמנו. נשתמש בחומרי גלם טבעיים כמו אגוזי קשיו, שקדים, תמרים וכמובן, קקאו טהור. ביחד עם תבלינים מיוחדים ותוספות כל אחד בסדנה מכין את השוקולד שהוא הכי אוהב.

בסדנת שוקולד אנחנו עוברים תהליך דומה: שוברים קרח, מתגבשים, מתחברים. תוך כדי סדנת השוקולד אנחנו הופכים ליצירה אחת הרמונית. הקסם מתאפשר כאשר יש מקום לשוני וליחודיות של כל אחד. ביחד אנחנו יוצרים שותפות ייחודית,  או במילים אחרות פרלין אנושי מתוק!

דווקא היום, כשכולם עסוקים וטרודים, סדנת שוקולד היא הזדמנות לעצור מהמירוץ, ולפגוש אחד את השני בגובה העיניים, בגובה הלב. בסדנת השוקולד כולנו שווים, למרות השוני שביננו.

בזמן סדנת השוקולד כל אחד יוצר יצירה אישית. זוהי הזמנה לבטא את היצירתיות ואת הייחודיות של כל משתתף. את היצירה שהכנו ניקח הביתה בסוף הסדנה כמזכרת. כמובן, נקבל גם חוברת מתכונים כדי שאפשר יהיה להכין את השוקולדים בבית לאחר מכן.

סדנת שוקולד עם החומרים האיכותיים ביותר

בסדנאות השוקולד של רונית לב אנחנו מייצרים שוקולד מהחומרים האיכותיים ביותר. שוקולד כזה נקרא גם שוקולד טבעי. אם היינו יכולים לקטוף את השוקולד ישר מהעץ או מהאדמה, זה בדיוק היה השוקולד של רונית.

כל השוקולד בסדנה השוקולד הוא שוקולד בהמתקה טבעית. כלומר, סירופ מייפל או תמר מג'הול עסיסי ורך. שוקולד כזה הוא לא מתוק מדי, הוא מתאים גם לסכרתיים ובאופן מוזר אפילו ילדים זוללים אותו בשמחה.

בסדנת השוקולד אנחנו לא משתמשים במוצרי חלב. במקום חלב נשתמש בחמאת אגוזים, חמאת שקדים ואפשר אפילו גם בטחינה. התוצאה היא קרמית עשירה ומפתיעה.

מגוון של תבלינים מרגשים ממתינים לנו בסדנת השוקולד כדי להעשיר את החוויה ואת היצירות שלנו. צ'ילי, הל, קינמון. מפתיע כמה הוספה של תבלין יכולה לשדרג את הטעם ואפילו לשנות אותו.

וכמובן, מה שהכי חשוב זה איכות הקקאו. קיימים מספר סוגי קקאו, קקאו קלוי וקקאו אורגני נא. רונית מקפידה להביא את הקקאו האיכותי ביותר והטעים ביותר. בדרך כלל כל השוקולד בסדנת השוקולד יהיו תערובת בין מספר סוגים של פולי קקאו.

לסיכום, שוקולד משובח מתחיל עם חומרי גלם משובחים. איכות הקקאו, המתקה ברמה גבוהה וקרמיות של אגוזים ושקדים. ביחד עם תיבול נכון, אחרי שמתרגלים לטעם של קקאו איכותי וברמה גבוהה, קשה מאוד לחזור לשוקולד הרגיל שהכרנו.

סדנת שוקולד

13 שנים של ניסיון בסדנאות שוקולד

רונית חיה את עולם הקקאו והשוקולד הטבעי משנת 2007. השתתפה בפסטיבלים של שוקולד בארץ ובעולם. השוקולד שלה אפילו זכה בתחרות השוקולד העולמית בפורטוגל.

השופטים קראו לשוקולד של רונית "השוקולד של הדור החדש". זו היתה הפעם הראשונה שהם נתקלו בשוקולד שהוא טבעי לגמרי, ממש כאילו נקטף מהעץ. בהמתקה טבעית וללא מוצרי חלב.

רונית התגוררה במשך שש שנים ביישוב הטבעוני אמירים. באמירים הקימה את בית השוקולד באמירים. היה זה מבנה של בית ספר נטוש שהפך לחנות שוקולד קטנה ומטריפה.

סדנאות השוקולד שרונית פיתחה הביאו אותה לכנסים בעולם. שם סיפרה על הריפוי שקקאו טהור מביא ללב, למערכות יחסים ולמתיקות ששוקולד זורע בין זוגות ובקרב משפחות.

רונית התגוררה עם אינדיאנים בעולם ולמדה מהם איך להכין שוקולד הישר מפולי הקקאו ואיך לרפא בעזרת קקאו. את הידע הזה היא מביאה לתוך סדנאות השוקולד שלה ולתוך השוקולד שהיא מייצרת.

כמו כן, רונית פגשה שמאנים של שוקולד במרכז אמריקה. היא למדה גם מהם את הסודות של ריפוי בעזרת קקאו. את כל הידע העתיק הזה כתבה בשני ספרים על שוקולד וקקאו. היום היא מביאה את החוכמה הזו גם לתוך סדנאות השוקולד שלה.

הסדנאות שלנו / סוגי סדנאות שוקולד

קיימים חמישה סוגים שונים של סדנאות שוקולד. כל השוקולד טבעי ובהמתקה טבעית, ממש כאילו נקטף מהעץ, ללא גלוטן מוצרי חלב או סוכר מעובד.

סדנת שוקולד וחופש

סדנה שאנו מתחברים לתחושת ולחוויה של חופש דרך ייצור שוקולד טבעי, טעימות שוקולד, צחוק בריא. זו סדנה מגבשת ומלאת הפתעות.

סדנת שוקולד וריקוד

סדנה שבה אנחנו לומדים איך לטעום שוקולד בצורה מקצועית. הטעימות משולבות במשקאות מרפאים שרונית מייצרת. החלק השני של הסדנה מוקדש לתנועה מחוללת ריפוי ומציאת הריקוד האישי שלי.

סדנת שוקולד ויוגה

סדנה לנשים בלבד שבה נהנה ממתיחות של יוגה ונשימות להרגעה מסטרס ואיזון הגוף והנפש. בהמשך הסדנה נטעם את השוקולדים המיוחדים שרונית מייצרת בשילוב המשקאות המרפאים.

סדנת שוקולד למשפחות או קבוצות קטנות

סדנה מושלמת למשפחות שרוצות להיפגש בגובה העיניים בדרך הלב ובמתיקות של שוקולד משובח.

סדנת שוקולד לזוגות

דרך לעורר מחדש את הרומנטיקה דרך טעימות שוקולד חושניות ויצירה זוגית בשוקולד טבעי. זוהי סדנה שתשאיר אתכם על ענן של שוקולד ועם ידע איך להכין שוקולד בבית, במטבח האישי שלכם.

בואו לשנות את כל מה שחשבתם על שוקולד!

מה קורה בסדנת השוקולד?

משך הסדנה שעתיים והיא מורכבת משלושה חלקים:

  1. טעימות שוקולד חושיות מרגשות נתוודע לכוח הריפוי ולסודות הקקאו נלמד איך טועמים שוקולד. ממש כמו טעימות של יין או גבינה, גם לשוקולד יש חוקים משלו.
  2. יצירה אישית בשוקולד נתחיל מחימום מגבש שכולל תנועה, צחוק ומוזיקה טובה. נמשיך ביצירה האישית של השוקולד שלנו. כמה מתוק אנחנו אוהבים? כמה קרמי? ואיזה תוספות? נפסל שוקולדים קטנים שניקח איתנו הביתה במארז מפנק. את היצירה נצפה בשוקולד חם מקקאו טהור בהמתקת סירופ מייפל. כל השוקולד טבעי: ללא מוצרי חלב, ללא גלוטן ובהמתקה טבעית.
  3. שוקולד וחופש טקס שוקולד אינדיאני עתיק שיזכיר לנו שהחופש נמצא בתוכנו תמיד. פיינטבול שוקולד בשלב הזה הוא אפשרות אבל ממש לא חובה.

נצא מהסדנה עם מארז שוקולד טבעי שיצרנו בעצמנו ( על בסיס חמאת שקדים, קשיו, קקאו טהור והמתקה טבעית), עם חוברת מתכונים ועם חוויה שניקח איתנו לכל החיים.

מה מקבלים בסדנה?

  • טעימות של שוקולד טבעי שרונית פתחה במשך 13 שנה של מסעות בארץ ובעולם.
  • נבין במה שונה שוקולד טבעי משוקולד תעשייתי.
  • מארז שוקולד מפנק שהכנו בטעם האישי שלנו.
  • חוברת מתכונים שתאפשר לכם לייצר שוקולד טבעי בבית שלכם.
  • חוויה משחררת, מצחיקה, מגבשת וכיפית.

מי אני?

נעים להכיר, רונית לב.

חיה, נושמת ומרפאה בעזרת קקאו מאז שנת 2007. קקאו עוזר לנו לפתוח את הלב. לקבל זווית חדשה להסתכל על החיים. להתאהב מחדש בחיים ובאנשים שמקיפים אותנו.

רונית זוכת פסטיבל השוקולד הבינלאומי 2012, מחברת של שני ספרים בנושא שוקולד וקקאו, ובלוג בנושא חיים בחופש.

מזמינה אתכם להצטרף לקסם הקקאו, ולשכוח כל מה שהכרתם על שוקולד עד עכשיו !

>> להזמנת סדנה צרו קשר <<