מפתח הקוטביות

פרק מתוך הספר" "הכל חדש"/ רונית לב

הדרקון נאלץ לקיים את הבטחתו ולאפשר לי לישון.

צנחתי ממוטטת על המיטה. זכרתי את תחושת הכבדות המתוקה, שחשתי רק רגעים ספורים לפני כן. הצלחתי לישון לשעתיים שהטעינו את הגוף שלי, אבל התעוררתי עם חלום בלהות. ראיתי את כל המוח שלי מפורק לרסיסים קטנטנים ונבנה מחדש כמו פאזל. היה זה מוח שונה לחלוטין, מוח חדש.

אלא שלא היה זה חלום.

הבנתי שהייתי עדה לניתוח מוח אנרגטי, שעשה לי הדרקון בזמן שישנתי.

הדרקון המנוול, שהתחזה לידיד שאפשר לתת בו אמון, ניצל את הזמן בו ישנתי, כדי להגדיל את האחיזה שלו בתודעה שלי. הוא היה מסוכן ונבזי יותר ממה שחשבתי.

מבלי לשים לב, עברנו לחדר החמישי. המפתח לחדר היה מפתח הקוטביות.

היה זה שלב מפחיד ומבלבל הרבה יותר. שלב, שבו הכל היה הפוך.

כשניסיתי לתקשר עם הדרקון כל דבר שרציתי לומר יצא בדיוק הפוך. בסוף כל משפט נוספה מילה חדשה, שונריא, שהפכה את המשמעות על פיה.

"תסתלק כבר!" אמרתי, והנה מצטרפת שונריא והוא דווקא מתקרב.

"מספיק עם זה!", אבל עם שונריא הוא רק ממשיך.

היה זה משחק עם קוטביות, ולמעשה חדר ללא מוצא.

"ברוכה הבאה לעולם החדש, רונית", הדרקון צחק צחוק מרושע, "כאן הטוב הופך לרע, והרע לטוב. החושך הופך אור, החום לקור. ברוכה הבאה לגם וגם, לעולם חדש, שבו לא ניתן לשלוט יותר על כלום. בעולם החדש הטיפש הופך לחכם והחכם טיפש. הפחדן הופך אמיץ, האויב לאוהב והשוליים עוברות למרכז. אין עוד חוקים, הכל חדש"

ניסיתי לענות לדרקון אבל המילים יצאו לי מבולבלות מהפה. התכוונתי לומר לו משהו ומיד שכחתי מה בכלל רציתי להגיד, עד ששום דבר לא היה יותר חשוב.

"אין אור בלי חושך רונית. אם את רוצה את האור מוטב שתתיידדי עם החושך", אמר הדרקון, "החושך תמיד היה שם, גם אם בחרת שוב ושוב להתעלם ממנו".

"מה אתה רוצה ממני", הצלחתי להוציא משפט בהיר בפעם הראשונה. מכל החדרים היה זה החדר התמוה ביותר.

רק שנה וחצי לאחר מכן התחלתי להבין את מסר הדרקון דרך הסדרה מרלין: המשרת הצעיר והרחפן מתגלה כקוסם האדיר עלי אדמות, המשרתת גווניבייר הופכת למלכה הנערצת, והנסיכה המיוסרת מורגנה מתגלה ככוהנת הרשע האדירה.

העולם החדש, בדומה למרלין, רווי בקסם. הכל אפשרי, דבר לא צפוי והכל מתרחש במהירות. איש לא יכול לבחור את גורלו ויחד עם זאת, בלי קשר לתפקיד ולמשחק המשתנה, האחריות היחידה שבידינו היא ליהנות מהדרך. לעיתים כל מה שצריך זה רק להחליף את המשקפיים, או במילים אחרות, לקחת אחריות על התודעה.

שנתיים מאוחר יותר, כשהבנתי לעומק את משמעות המפתח, יכולתי לדחוף את ידי השוקולד העדינות שלי לתוך צנרת מבאישה ולפתוח סתימות, וזה היה מרגש לא פחות מלעשות שוקולד. המפתח החמישי היה קשור לגם וגם, לעתיד ולמימדי הזמן השונים. הוא היה מפתח חשוב לחופש.

כשמרלין נכנס לחיי בהמשך, גם החיים שלי עצמם התהפכו על פניהם שוב ושוב כמעשה קסמים או כישוף. עתיד ועבר, טוב ורע, הכל הפך סלט אחד ובמרכזו ניצבתי זקופה, מתפקעת מצחוק על חוש ההומור של הבריאה, יודעת שכל אנרגיה, באשר היא, משרתת אותי.

הגיבו לפוסט עם חשבון פייסבוק

רוצה לקבל את בלוג החופש שלנו?

עוד מאמרים

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ

"הכל חדש: השראה לחיים בחופש"